CHP‘de toplu istifa
Yolcu otobüsü devrildi: Ölü ve yaralılar var!
CHP’nin sürpriz Köşk adayı!
Twitter’da ’Survivor sevişme sahneleri’ şoku!
Ak Parti Altındağ Gençlik Kolları Mehmet Akif Ersoy’u Andı
Haber Tarihi : 19.03.2013 15:34:46
Ak Parti Altındağ Gençlik Kolları Mehmet Akif Ersoy’u Andı

Ak Parti Altındağ Gençlik Kolları tarafından Mehmet Akif Ersoy’u Anma programı düzenlendi.

Düzenlenen Anma programına Ak Parti Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Alperen Ayar, Ak Parti Altındağ İlçe Başkanı Ahmet Karaca ve çok sayıda davetli katıldı.

Kuran'ı Kerim okunarak başlayan programda  10 yaşındaki Tuana Buse İluk İstiklal Marşı’nı okudu. Minik öğrencinin İstiklal Marşını gözyaşları içerisinde okuması salonu duygu seline boğdu.

Programın devamında İl Genel Meclis Üyesi Selim Cerrah Mehmet Akif'in bilinmeyen yönleri ile ilgili bir konuşma yaptı. Selim Cerrah konuşmasında Mehmet Akif Ersoy’un dik duruşu, samimiyeti ve İslam şairi olduğundan bahsederek, gençlerin ise ''Asımın Nesli' yolunda yürümesi gerektiğini vurguladı. Cerrah Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın bu zamandaki Asımın Nesli olduğunu belirtti. Altındağ Gençlik Kollarına bir dava adamını unutturmadığı ve bu güzel programı düzenlediği için teşekkürlerini ifade etti. Konuşmasının sonunda İlçe Gençlik Kolları Başkanı Harun Yurtoğlu tarafından Selim Cerrah’a plaket takdim edildi.

Yönetim kurulu üyelerinin okumuş olduğu Akif'in eserleri ile ''Bir Samimiyet Abidesi Mehmet Akif Ersoy”'u anma programı son buldu.

Haber Uğur Özcan
 
www.ankarameydani.com.tr Tüm Hakları Saklıdır.