Coca cola ne kadar kazanıyor?
TSK’nın yeni ’göz’desi
Altın fiyatları artacak mı?
Anadolu Ajansı’ndan suç duyurusu
Mehmet Akif’te örnek daireler hazır
Haber Tarihi : 08.11.2012 20:45:21
Mehmet Akif’te örnek daireler hazır
Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm kapsamında inşa edilen yapıları incelemek üzere bölgedeki şantiyeyi ziyaret eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Başkan Yardımcısı Şenol Balaban müteahhitlerden çalışmalar ile ilgili bilgi aldılar

Söz verdiğimiz gibi
Yenimahalle Belediyesi'nin 22 bloktan oluşan Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Projesi hızla ilerliyor. İlk blokların ortaya çıkmasının ardından 145 metrekareli ve 195 metrekarelik örnek daireler hazırlandı. Daireleri inceleyerek eksik gördükleri noktaları projede görevli müteahhitlere işaret eden Yaşar ve Balaban, 2013 yılının bahar aylarında bitirilmesi hedeflenen inşaatın yapım süreci ile ilgili bilgi aldılar. Çalışmaların beklenenden daha hızlı ilerlediğini söyleyen Yaşar, "Söz verdiğimiz gibi hak sahiplerine evlerini zamanında teslim edecek olmaktan mutluluk duyuyoruz" dedi.
Sosyal yapı tamamlanacak
Bin 92 tane gecekondunun yıkılmasıyla başlanan projede hak sahibi olan vatandaşlara ev tesliminde öncelik sağlanacak. İşgalci durumundaki vatandaşların ev sahibi olacağı projenin tamamlanması sürecinde vatandaşlara yapılan kira yardımı devam edecek.  2+1 evler 120 aylık vadeyle cüzi bir fiyata vatandaşlara sunulacak. Gecekondu sahiplerinden arsaları imar tapulu olanlar, arazilerinin metrekarelerine göre daire sahibi edindirilecek. Arsası 145 metre olan 2+1, 195 metrekare olan 3+1, 245 metrekare olana 4+1, 250 metrekarelik alandan fazlasına sahip olanlara ise 2 daire verilecek. Proje kapsamında parklar, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları gibi sosyal donatı alanları da en ince ayrıntısına kadar planlanarak çağdaş bir yaşam alanı oluşturulacak. Projenin kentsel dönüşüm çalışmalarında eksik olan sosyal yapıyı da tamamlayacağını söyleyen Yaşar, çalışmalar ile ilgili şöyle konuştu:
Yaşar ön şartı kalite
"Kentsel dönüşümü; yıllarca o bölgede oturarak tozunu çamurunu çeken vatandaşların başka yerlere,  özellikle de şehir dışına gönderme, ya da kentsel dönüşüm adı altında kalitesiz malzemeyle yapılaşma olarak algılamıyoruz. Bizim anlayışımızda o bölgenin kahrını çeken vatandaşların da sağlıklı ve modern koşullarda ev sahibi olma hakları vardır. Bu projeyle gecekondu sahiplerinin sosyal donatılar ve kalite malzemelerle yapılan konutlarda oturmalarını amaçladık."

 
www.ankarameydani.com.tr Tüm Hakları Saklıdır.